Proč zabezpečit svůj web pomocí SSL certifikátu

V tomto článku vás seznámíme se základními pojmy z oblasti bezpečnosti webových stránek a získáte také základní přehled o výhodách, které se pod těmito pojmy skrývají.

HTTP jako nebezpečný web

HTTP (HyperText Transfer Protocol) je způsob, kterým komunikuje váš webový prohlížeč se vzdáleným serverem na kterém se nachází Vaše webové stránky, které voláte přes URL adresu. Komunikace prostřednictvím HTTP je však otevřená a znamená to pro vás větší riziko z hlediska úniku informací.

Pokud hodláte například na takovém webu prostřednictvím kontaktního či registračního formuláře odeslat vaše údaje jako je jméno, e-mail, telefon či dokonce heslo, měli by jste zbystřit. Informace po odeslání putují na již zmíněný server, kde se zpracovávají ale po cestě je může kdokoliv číst a to i včetně vašeho hesla.

Z tohoto důvodu se stává jakýkoliv web s HTTP nebezpečným a ve výsledcích vyhledávání si na první příčky rozhodně nesáhnete. O tom už svědčí jen fakt, že 6. srpna 2014 oznámila společnost Google nastavení vyšší priority ve výsledcích vyhledávání pro weby s HTTPS protokolem. Od července 2018 pak internetový prohlížeč Chrome označuje všechny weby s HTTP jako nebezpečné.

SSL certifikát pro HTTPS

SSL certifikát je nejdůležitější část protokolu HTTPS, která se stará o šifrovanou komunikaci mezi vaším webových prohlížečem a serverem. Standardem každého bezpečného webu je mít protokol HTTPS. Komunikace na vašem webu tak nebude otevřená, jak dveře do samoobsluhy, kde si každý může vzít co chce.

Správné zabezpečení webových stránek je pouze jedna z výhod, kterou získáte objednávkou webových stránek u nás.

Zaujali jsme Vás? Připravíme Vám cenovou nabídku

Abychom Vám mohli nezávazně připravit cenovou nabídku, musíme znát dopředu Vaše požadavky, díky kterým vytvoříme časový plán a stanovíme rozpočet.

Napište nám, nebo rovnou zavolejte:
(každý pracovní den od 09:00 do 17:00)
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.